6 ile sarı kodlu uyarı! İstanbul’da bugün hava iyi mi olacak? 11 Temmuz hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni haftanın hava durumu tahmin raporunu deklare etti. Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Son hava durumu raporuna nazaran, Kurban Bayramı sonrası birçok ilde sağanak yağmur yağacak.
6 İLE SARI KODLU UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, üçüncü gün için Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin için sarı kodlu uyarı yayınlayarak bu illerde yaşayan vatandaşların önlemli olmalarını istedi. Bilhassa Rize ve Artvin’de kilometre kareye 75 kilogram yağış düşmesi beklendiğinden sel ve su baskınları yaşanabileceği açıklandı. Doğu Karadeniz’deki 6 ilde sel ve su baskını riski bulunuyor. 
İSTANBUL HAVA DURUMU
İstanbul’da ise yağan şiddetli yağmur tesirini sürdürecek.
İstanbul: Hava sıcaklıkları en yüksek 29, en düşük ise 19 aşama olacak. Parçalı ve oldukca bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin (İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. : Şimal ve kuzeydoğu (Poyraz) hafifçe, ara sıra orta kuvvette ve yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi planlanıyor. 
HAVA SICAKLIĞI İç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR Çoğu zaman kuzeyli, bugün (Pazartesi) zaman içinde Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe ara sıra orta kuvvette yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi planlanıyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI Yağışların bu akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın ile bugün (Pazartesi) Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde güçlü (21-50 kilogram/m2), Rize il geneli ve Artvin kıyılarında yer yer oldukca güçlü (40-75 kilogram/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek negatif şartlara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kısa süreli güçlü rüzgar ve ulaşımda aksamalar şeklinde) karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

BÖLGELERDE HAVA NASIL OLACAK?
MARMARA Parçalı ve oldukca bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
EDİRNE 19°C, 31°CParçalı bulutlu
İSTANBUL 19°C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, doğusu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KIRKLARELİ 18°C, 29°CParçalı bulutlu
KOCAELİ 18°C, 28°CParçalı ve oldukca bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EGE Azca bulutlu, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar’ın doğu çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DENİZLİ 19°C, 34°CParçalı ve azca bulutlu
İZMİR 22°C, 30°CAz bulutlu
KÜTAHYA 13°C, 25°CParçalı bulutlu
MANİSA 21°C, 34°CParçalı ve azca bulutlu
AKDENİZ Parçalı bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay’ın şimal ve kıyı kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı ile Akdeniz’in Toroslar mevkiinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA 24°C, 33°CParçalı bulutlu, bugün (Pazartesi) mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA 24°C, 37°CParçalı bulutlu
HATAY 24°C, 29°CParçalı bulutlu, şimal ve kıyı kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıI
SPARTA 17°C, 29°CParçalı bulutlu
İÇ ANADOLU Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Çankırı, Yozgat, Konya, Kırşehir, Kırıkkale ve Ankara’nın cenup çevrelerinin, bugün (Pazartesi) Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Yozgat ve Sivas çevrelerinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA 15°C, 28°CParçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde cenup çevreleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇANKIRI 16°C, 30°CParçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR 15°C, 27°CParçalı bulutlu
KONYA 18°C, 29°CParçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde kısa süreli ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BATI KARADENİZ Parçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer güçlü (21-50 kilogram/m2) olması planlanıyor.
BOLU 13°C, 22°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE 17°C, 27°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU 13°C, 25°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP 22°C, 27°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Pazartesi) Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde güçlü (21-50 kilogram/m2), Rize il geneli ve Artvin kıyılarında yer yer oldukca güçlü (40-75 kilogram/m2) olması planlanıyor.
AMASYA 18°C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇORUM 16°C, 27°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SAMSUN 21°C, 28°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Pazartesi) doğusunda yer yer güçlü olması planlanıyor.
TRABZON 23°C, 26°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Pazartesi) yer yer güçlü olması planlanıyor.
DOĞU ANADOLU Azca bulutlu, şimal kesimlerinin parçalı bulutlu, bugün (Pazartesi) Erzincan, Kars, Ardahan ve Erzurum’un şimal çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM 13°C, 29°CParçalı bulutlu, bugün (Pazartesi) şimal çevreleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KARS 10°C, 29°CParçalı bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MALATYA 19°C, 34°CAz bulutlu
VAN 15°C, 28°CAz bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU Azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 20°C, 38°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP 21°C, 36°CAz bulutlu ve açık
SİİRT 24°C, 38°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA 25°C, 39°CAz bulutlu ve açık
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran:
Yurdun şimal ve iç kesimlerinin parçalı yer yer oldukca bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Konya, Çankırı, Ankara’nın cenup çevreleri, Erzincan, Kars, Ardahan, Erzurum’un şimal çevreleri ile Adana, Osmaniye, Hatay’ın şimal ve kıyı kesimleri, Kahramanmaraş’ın batısı ve Akdeniz’in Toroslar mevkiinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın ile bugün (Pazartesi) Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde güçlü (21-50 kilogram/m2), Rize il geneli ve Artvin kıyılarında yer yer oldukca güçlü (40-75 kilogram/m2) olması planlanıyor.
Valilik deklare etti: İstanbul’da selin bilançosu

Son Dakika Haberler