Ali Koç: TFF’ye elimizden gelen yardımı yapacağız

11.07.2022 15:27 Son Güncelleme: 11.07.2022 15:27 Yeni sezonda Fenerbahçe formasında yer alacak 5 yıldıza vurgu meydana getiren Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, “Şanlı formamızın göğsüne nakşedilen 5 yıldızımız tüm Fenerbahçelilere mübarek olsun. Bu vesileyle bugüne dek elde ettiğimiz şampiyonluklarda alın teri döken, TFF kurulmadan ilkin, ulusal savaşım, vatan aşkıyla, yurt hürriyetine hizmet eden, canının ortaya koyan, direnen, bükülmeyen tüm sporcularımızı, başkanlarımızı, yöneticilerimizi ve taraftarlarımızı, tarih önünde, saygıyla selamlıyorum. Her birimizin alın teri olan o yıldızlar, aynı bağımsızlık aşkıyla tribünlerimizde parlayacak, yarınlarımıza ümit aşılayacaktır. Asil yandaş asla kuşkun olmasın, Cumhuriyetin 100’üncü yıl şampiyonluğu da senin alnına yazılmıştır” dedi. 
ALİ KOÇ: 100’ÜNCÜ YILDA ŞAMPİYONLUK, FENERBAHÇE’YE YAKIŞACAKTIR Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, zor bir sezonu geride bıraktıklarını ifade ederek, “Sadece şunu ifade etmek isterim; son olarak Akdeniz Oyunları’nda alınan başarılar, futbol takımımız doğal istediğimiz yerde sezonu bitiremedi, ikinci olduk fakat son haftalarda bilhassa İsmail Kartal liderliğinde performans, oynanan futbol, tribünlerin kenetlenmesi, kim bilir bizlere ilerisi için ipucu veriyor demek isterim. Arkasından basketbol takımımız ve engelli sandalyesi basket takımımızın şampiyonluğu. Kısa dönemde yaşadığımız bu başarıların 100’üncü yıla girerken hedeflediğimiz pek oldukca başarının habercisi olmasını da canı gönülden arzuluyorum. İnşallah ülkemizin 100’üncü senesinde şampiyonluk, bu ülkenin kurtuluş ve kuruluşunda yer edinen Fenerbahçe’ye yakışacaktır. Fenerbahçe, başta futbol her branşta en tepeyi hedefler ve şampiyon olur. Yeni sürem öncesi biletlerin tamamını tüketen taraftarlara teşekkür ediyorum. Bunu aslına bakarsak önümüzdeki sezonla ilgili inancın, beklentinin en güzel göstergesi olarak görüyorum. Oldukca üzülüyorum, pek oldukca talebi de karşılamayacak durumdayız, tüm taraftara canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“ŞANSIMIZ BOL OLSUN İSTİYORUM”
20 Temmuz’da Polonya’da ilk maça çıkacaklarını kaydeden Ali Koç, “Yeni hocamız liderliğinde yaptığımız takviyelerin, inşallah sürem başından itibaren sergilediğimiz başarıların, şampiyonluğumuzun habercisi olmasını canı gönülden temenni ediyorum. Tüm sporcularımıza her müsabakada başarılar arzuluyorum, şansımız bolca olsun isterim” diye konuştu.
“TFF’YE ELİMİZDEN GELEN YARDIMDA BULUNMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yönetimine başarılar dileyen Ali Koç, “Kurullarla ilgili değerlendirmemi 30 Temmuz’daki yüksek divan kurulu toplantısında yapacağım. Şu an araştırma aşamasındayız. Fakat gördüğüm kadarıyla, en azından yönetim kurulu seviyesinde iyi niyet var. Bazı düşünceler devrim durumunda. Şeffaflık olması, adil rekabetin sağlanması açısından, tüm şüpheleri minimize etmesi açısından, kısa sürede oldukca mühim adımlar atıldı. Bana gore en azından yakın tarihimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin görmüş olduğu en fena, en skandal federasyon başkanı ve yönetim kurulunu geride bırakmış bulunuyoruz. Ve bu yönetim, emin olun, Türk futboluna ziyadesiyle oldukca fakat oldukca tahribat, itimat unsuru erozyonu, fena hakemliklerin yaşandığı, her anlamda, maddi-manevi açıdan, sportif açıdan, yönetimsel açıdan büyük zarar vermiştir. Bunu toparlamak süre alacaktır. O yüzden Fenerbahçe olarak biz yeni atanan TFF’ye elimizden gelen yardımda bulunmaya çalışacağız. Şu sebeple inanıyoruz ki, onların inancı, futbolu daha saydam, daha adil noktaya getirmek, tahribat gören marka kıymetini yükseltmektir. Yılların erozyonu, doğal kolay olmayacaktır fakat onlara el uzatmamız lazım. Görürsek ki, eski alışkanlıklar, eski yapısal süreçler, ilişkilerle yönetilen bir futbol olursa, biz devamlı olduğu şeklinde tepkimizi koyarız. Fakat peşinen bunu yapmanın yanlış bulunduğunu düşünüyorum. 3-4 haftada yapılanlar, alınan kararlar bizi, söylediğimiz, hepsi anlatılan mevzular. İnşallah onlar da bu amaçlarını, samimi bulduğumuz amaçlarını gerçekleştirirler ve Türk futbolunu en kısa dönemde, en azından doğru istikamete çevirip doğru adımı atarlar” şeklinde konuştu.
“TÜRKİYE’YE GELEBİLECEK EN İYİ HOCAYI GETİRDİĞİMİZE İNANIYORUZ”
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına kilitlendiklerini belirten Ali Koç, şunları söylemiş oldu:
“Daha bismillah demedik. Şu anki imkanlarımız çerçevesinde Türkiye’ye gelebilecek en iyi hocayı getirdiğimize inanıyoruz. Bunu yapmak kolay değil fakat bir hoca gelecek, her şey toz pembe olacak diye bir şey yok. İnanıyorum ki yeni hoca liderliğinde mutlu sona ulaşacağız. Doğal ki uzun sezonda iniş çıkış olacaktır, asla kimse bir ligin tüm maçlarını kazanarak şampiyon olmuyor, böyle bir durum dünyada görülmemiştir. Bir kere biz 67 senesinde namağlup şampiyon olmuştuk. Her zamandan daha oldukca kenetlenmeniz, her zamandan oldukca destek vermeniz lazım, hesabını sürem sonunda yapacağız. Daha bismillah demeden dakika bir gol bir misali, camiamız nezdinde toplumsal medyada malum hesaplar çalışmaya başladılar. Bir kaç gün ilkin hocamızı çekilme ettirdiler. Bana ve yönetime tesiri yok. Fakat inanıyorum ki, samimi, iyi niyetli, bir tek Fenerbahçe başarısını isteyen, satır aralarını okuyamayan, bu furyaya katılabilen taraftarlar oluyor. Kenetlenin. Tribünlerin iyi mi bulunduğunu hepiniz gördünüz. Bunlar Fenerbahçe’yi şampiyonluğa götürecektir. Hep birlikte tüm branşlarda kazanalım ve takımımıza en büyük desteği verelim.” 

Son Dakika Haberler