Bayramda metro, metrobüs, otobüs parasız mı, toplu ulaşım parasız mi?

11.07.2022 09:18 Son Güncelleme: 11.07.2022 09:20| Fotoğraf: DHA Kurban Bayramı’nda toplu ulaşım kullanacak olan kişiler bulundukları illerde otobüslerin ve öteki toplu ulaşım araçlarının parasız olup olamayacağını araştırmayı sürdürüyor. İşte mevzuya ilişkin meydana getirilen açıklamalar…
BAYRAMDA METRO, METROBÜS, OTOBÜS ÜCRETSİZ Mİ, TOPLU ULAŞIM BEDAVA MI?
İETT’den meydana getirilen açıklamada “Metrobüs hattında da tatilin son günü hariç seferler Cumartesi günü planına bakılırsa düzenlenecek. İstanbul’da toplu taşıma 9 günlük tatilin Kurban Bayramı’na denk gelen 4 gününde parasız yapılacak. 9 günlük dinlence dönemine gelen 15 Temmuz günü de, resmi bayram olduğundan seferler parasız yapılacak.” denildi. Bu kapsamda 4 gün bayramda ve 1 gün de 15 Temmuz’da olmak suretiyle metro, metrobüs, otobüs ve tramvay parasız olacak. Ankara’da ise EGO Genel Müdürlüğü’nden meydana getirilen izahat şu şekilde; EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (Otobüs, Metro, ANKARAY ve Teleferik) ile “Kurban Bayramı” süresince 09-10-11-12 Temmuz 2022 tarihlerinde ücretsiz bir şekilde hizmet verilecektir.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisince alınan Karar gereğince yurttaşlarımız, dört gün devam eden Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 09 Temmuz 2022 Cumartesi günü sabah saat 06.00’dan, son günü olan 12 Temmuz 2022 Salı günü akşam saat 24.00’e kadar, EGO Genel Müdürlüğünce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden parasız faydalanabileceklerdir.
Buna bakılırsa aynı şekilde Ankara’da da bayramda otobüsler, metro, teleferik ve Ankaray parasız olacak.
Bayramda hava iyi mi olacak? Dinlence planı yapanlar dikkat! Prof. Orhan Şen uyardı
 

Son Dakika Haberler