Cenk Ergün’den çekilme ve Joao Pedro açıklaması

Hakkında çıkan çekilme haberlerinin gerçekleri yansıtmadığını belirten Cenk Ergün, “Avusturya kampında ikinci hazırlık maçımızı yapacağız. Bunlardan bağımsız olarak bugün esasen hepiniz de öğrenmek için beni aradınız. Tek tek yanıt veremedim. Aslı astarı olmayan bir haber oraya çıktı ve devamı da geldi. İlk başta benim sözde istifamı verip, başkanımızın bu istifayı kabul etmediği yönünde bir haber çıktı. Aslına bakarsan çekilme iyi mi bir müessesedir, istifanızı veriyorsanız, verirsiniz. Onun kabulünü de beklemezsiniz. Çeker gidersiniz. Dolayısıyla hem anlam olarak yanlış hem de gerçekleri yansıtmıyor. Bu şekilde bir vaka gerçekleşmedi. Öğleden sonrasında da son dakika haberi girdi. Bu sefer de istifamı verdiğime ve kamptan ayrıldığıma dair. Bu iki vaka da gerçek değil. Aslına bakarsan karşınızdayım. Takımla birlikte geldim. Birçoğunuzla birkaç gündür sohbetler ediyoruz. İlerleyen günlerde de olacak. Şu an takımla birlikte Avusturya’da kamptayım. Başkan ve yönetim tarafınca bana verilmiş vazife doğrultusunda takımla, hocayla, oyuncularla beraberim. Burada elimizden geldiğince takımımızı en iyi şekilde hazırlamak için burada bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.
“GALATASARAY’A HİZMET ETMEK BENİM İÇİN HER ZAMAN ŞEREFTİR” Galatasaray’a hizmet etmenin kendisi için devamlı mühim bulunduğunu belirten Ergün, “Buradayım. Sonuçta bir vazife dağılımıdır. Anları, zamanları, yoğunluğu değişebilir. Ben bu sefer başından beri daha oldukca takıma yakın hareket ediyorum. Dolayısıyla aktarma görüşmeleri de devam ediyor. Siz değerli üyelerimizin de görmüş olduğu ve takip etmiş olduğu kadar şu anlamıyla o denli da içinde değilim. Fakat söylediğim şeklinde bu bir vazife dağılımı. Bu öyledir, bugün böyledir. Yarın da iyi mi olacağı yönetimimiz tarafınca belirlenir. Şu şekilde söyleyeyim. Devam eden bir süreçti. Ben esasen göreve başladığımda da ilgi gelmişti. Bu vazife içinde de hem başkanımız hem de Sportif AŞ Başkanvekilimiz Erden Timur da sürecin içinde bulundular. Hatta son nihai kararın verildiği, anlaşmanın olduğu anda başkanımız Dursun Özbek, oyuncumuz Marcao ve menajeri bulunmaktaydı. Söylediğim şeklinde bunlar birer süreçtir. Bu süreçler dahilinde hepimiz de elimizden geleni yapacağız. Ben Galatasaray Spor Kulübü’nün vazife vermiş olduğu bir çalışanım. Bunun yanında divan kurulu üyesiyim. Dolayısıyla Galatasaray’a hizmet etmek benim için devamlı şereftir. Bana uygun görülen, verilen vazife her neyse ben onu devamlı yaparım. Bu bugün böyledir, yarın değişik şekilde olur. Bunlar bir kırgınlık, üzüntü yaratmaz” şeklinde konuştu.
“UFAK BİR TANSİYONDU, GEREKTİĞİ ŞEKİLDE, DOSTÇA KAPATILDI”
Kerem Aktürkoğlu ve Van Aanholt içinde yaşanmış olan vaka hakkında da konuşan Cenk Ergün, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Futbol temasın olduğu bir oyun. Bir halde birinin canınız acıyabiliyor. Öteki taraftan da kimi zaman arkadaşınıza ya da rakibinize istemeden zarar verdiğiniz anlamış olur oluyor. Bu da bunlardan biriydi. Ufak bir temas. Onun arkasından gerçekleşen bir temas da yok. Küçük bir gerilim artması. Dostlar araya girdiler. Akşamında hem oyuncularımız açıklamalarını yaptılar hem de Van Aanholt takımın karşısında düşüncelerini söyledi. Dolayısıyla şu açıdan bakabiliriz. Pozitif olarak ortada bir hırs, talep var. Bu bizim için mühim. Bunun tersinin yaşanması halinde bizim endişemiz olması lazım. Doğal ki bu hırsı da kontrollü tutabilmek lazım. Hepiniz bilmiş olduğu, görüntülerden de belli olduğu suretiyle küçük bir tansiyondu. Gerektiği şekilde, dostça kapatıldı.
Birkaç saniyelik görüntüyü oradan aldığınız vakit nahoş görüntüler olabilir. Sadece olayın tamamına bakmak lazım.”
“FUTBOL 90 DAKİKALIK BİR OYUN. OYUNCU YORULDUĞU ZAMAN, BİRAZ DİNLEDİĞİ ZAMAN BU OYUNCU KOŞMUYOR, ELİ BELİNDE Mİ DURUYOR DİYECEĞİZ”
Ömer Bayram ve Aytaç Kara’nın antrenman anında kameralara yansıyan görüntülerine de değinen Ergün, “Futbol 90 dakikalık bir oyun. Oyuncu yorulduğu vakit, birazcık dinlediği vakit bu oyuncu koşmuyor, eli belinde mi duruyor diyeceğiz. İkisi de hem Galatasaray’a hem de Türk futboluna hizmet vermiş arkadaşlarımız. Onlarda kendilerinden istenileni vazife verildiği taktirde, yapabileceklerini göstermişlerdir. Dolayısıyla bunu da yoğun hazırlık kampının arasındaki ufak bir istenmeyen görüntü olarak alalım. Kendileri de bunun neye sebebiyet vereceğinin farkındalar. Dolayısıyla bizim bir şey söylememiz gerek kalmadan gerekeni yaparlar. 
“JOAO PEDRO TRANSFERİNDE SÜREÇ DEVAM EDİYOR”
Joao Pedro transferinde sürecin devam ettiğini söyleyen Ergün, sözlerini şu şekilde noktaladı:
“Devam eden bir süreç var. Borsaya da açık bir kulüp olduğumuzdan dolayı, ikinci aşamaya geçilmiş olduğu taktirde açıklanacak durumlardır. Sadece sürecin devam ettiğini size söyleyebilirim.”

Son Dakika Haberler