Hamit Altıntop: Hedefimiz Türk futbolunu ileriye taşımak

 
Ligin marka kıymetini arttırmak istediklerini dile getiren Altıntop, “Fikstürün bir önemi var diye düşünüyorum. Bolca gollü, güzel ve Fair Play içinde bir sürem olsun. Ligin kalitesi, seviyesi ve kültürü de böylece artar. Bu sebeple hedefimiz oyunu güzelleştirmenin yanında marka kıymetini de yükseltme. Yandaş sayısını da arttırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.  
“HEDEFİMİZ TÜRK FUTBOLUNU İLERİYE TAŞIMAK” 
Yeni yönetim kurulunun almış olduğu kararları da değerlendiren Altıntop, “Kararların alınması ihtiyaç duyulan bir yerdeyiz. İstişarelerimiz yaptık ve kararlarımızı aldık. Ümit ederim doğru kararlardır. Doğal olarak satmaca günün sonunda çıkıyor fakat burada iyi niyet ve çaba içindeyiz. Geçen yönetim de böyleydi. Doğru analizler yaparak, kulüplerimizle ve siz medya ayağıyla doğru iletişimi kurarak, doğru mesajları verebilmek mühim. Hepimizin hedefi Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı. Gençlerimize doğru yolu göstermek ve doğru eğitimi vermeliyiz. Rekabette bir şampiyon olacak birileri de küme düşecek, bu işin doğalı” şeklinde konuştu.   “İSTEKLERİMİZİN GERÇEKÇİ OLUP OLMADIĞINI DEĞERLENDİRMEMİZ GEREKİYOR” 
TFF yönetiminin yeni göreve geldiğini ve kulüplerin isteklerine yanıt vermek için çalıştıklarını belirten Altıntop, “Yeni bir yönetim var ve oturup konuşacağız. Gerçekçi olmamız gerekiyor ve isteklerimizin gerçekçi olup olmadığını değerlendirmememiz gerekiyor. Bazı mevzularda doğal kısa vadeli düşünebiliriz fakat bazı mevzuları da uzun vadeli düşünmeliyiz. Ona nazaran de iyi yatırım yapmamız gerekir. Eğitim fazlaca mühim onu dikkatsizlik edersek hayallerimizi gerçekleştiremeyiz” dedi.
“LİGİN KALİTESİ OYUNCU GELİŞİMİNİ ETKLİYOR”
Eylülde oynanacak ulusal maçlar öncesi de Altıntop, “Ligin kalitesi oyuncumuzun gelişimini etkiliyor. Onların gelişimi ve özgüveni de ulusal takıma yansıyor. Paydaşların aynı hedefi kovalaması ve bunun için de fedakarlık yapması gerekiyor. Biz kulüplerimizin en büyük destekçileriyiz. Eksikler ve hatalar olacaktır fakat insanoğlunun olduğu yerde devamlı çözüm vardır” diye konuştu.  

Son Dakika Haberler