Koroplast halka arz tarihleri ne vakit? Halka arz hisse fiyatı ve sembolü!

12.07.2022 10:19 Son Güncelleme: 12.07.2022 10:20 Koroplast’ın halka arz tarihiyle ilgili detaylar merak ediliyor. Koroplast’ın halka arz edilecek paylarının yüzde 25’inin yurt içi yüksek müracaat meydana getiren bireysel yatırımcılara, yüzde 25’inin yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 40’ının yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10’un da yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilmesi hedefleniyor. Halka arzdan sonrasında firmanın halka açıklık oranının ek satış hariç yüzde 38,26 olması umut ediliyor.
KOROPLAST HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?
Koroplast hissesi 4,68 TL’den halka arz olacak.
KOROPLAST HİSSE SEMBOLÜ NE OLACAK?
Koroplast hissesinin sembolü KRPLS olacak.
KOROPLAST’IN HALKA ARZ TAAHHÜT VE HEDEFLERİ NELER? Arz geliri nerede kullanılacak? Şirket halka arz gelirinin büyük bir kısmını Türkiye İş Bankası ve TSKB’den almış olduğu 12,6 milyon avroluk borcun kalan kısmını (7,44 milyon avro) ödemek için kullanacak. Koroplast halka arzdan elde etmiş olduğu gelirin kalan kısmını ise tahvil alımında kullanacak. 
ŞİRKETİN TAAHHÜDÜ NE?
1 yıl süresince satış yapılmayacak.
1 yıl süresince halka arz fiyatının altında satış yapılmayacak.
Fiyat istikrarı yapılırken alınan paylar geri satılmayacak.
Koroplast Hissesi Kimlere Dağıtılacak?
Hisselerin %25’i bireysel yatırımcıya, %25’i yüksek müracaat gerçekleştiren yatırımcıya, %40’ı yurt içi kurumsal yatırımcılara, %10’u ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtılacak.
FED faiz sonucu ne vakit, saat kaçta açıklanacak? Temmuz ayı FED toplantı zamanı 2022!

Son Dakika Haberler