Limonun yararları saymakla bitmiyor – Sıhhat Haberleri

Kuvvetli bir C vitamini deposu olan limon, mutfaklarımızın vazgeçilmezidir. Suyundan kabuğuna sağlığımıza birçok faydası ile malum limonun alternatif kullanım şekilleri de oldukça çok. Çorbalarda, salatalarda, cilt bakımında, el ve tırnak bakımında, temizlikte ve daha fazlaca fazla yerde. Limon, ödem giderici ve toksinleri attırıcı olması ile de rejim listelerinin eğer olmazsa olmazları içinde. Çoğu zaman dilimleyerek yada sıkarak suyundan faydalandığımız limonu kabuklarını rendeleyerek de kullanırız. Peki limonu dondurmak asla aklınıza geldi mi? Dondurulmuş limon hem yararları hem de israfı önlemek açısından tam bir kurtarıcı. İşte limonu dondurup rendeleyerek kullanmanın yararları.
LİMONU DONDURUN VE RENDELEYİN Bir limonu güzelce sudan geçirin. Ardında buzluğa koyun ve bir gece beklemeye alın ertesi gün limonu kabuğuyla beraber rendeleyin. Dondurulmuş limon yardımıyla limonu kabuğu ile beraber hiçbir şekilde ziyan etmeden kullanabilirsiniz. Bu sayede limonun içinde bulunan tüm vitaminlerden faydalanmış olmuş olursunuz.
DONDURULMUŞ LİMONUN SAĞLIĞA ETKİLERİ
Rendeden geçirilmiş dondurulmuş limonun vücuttaki toksinleri giderici ve vücut dinçleştirici tesiri vardır. Dondurulmuş ve rendeden geçirilmiş olarak kullanılan limon yiyeceklere daha fazlaca lezzet katacaktır. Donmuş limonun ur, yumru, kist ve tümöre karşı iyileştirici ve önleyici tesiri bulunur.

Son Dakika Haberler