New York Times yazdı… ABD Başkanı Biden’a fena haber!

20 Kasım’da 80 yaşına girecek olan Biden’a bir fena haberde kendi seçmeninden geldi.
ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT) Demokratların ezici çoğunluğunun Biden’ın ikinci dönem için yarışmasından yana olmadığını yazdı.
Ülke çağlarında meydana getirilen ankete gore Demoktat seçmenin yüzde 64’ü 2024 başkanlık seçimlerinde partinin yeni bir aday ile yarışmasından yana bulunduğunu belirtti.
Aynı habere gore, Demoktrat seçmelerin bir tek yüzde 36’sı doğrusu 3’te 1’i tekrardan aday olmak isteyen Biden’ı destekliyor.

ABD’li seçmenlerin yalnızca yüzde 13’ü ulusun doğru yolda olduğu görüşünde. Kayıtlı seçmenlerin dörtte üçünden fazlası, ABD’nin yanlış yönde hareket ettiğini belirtti. Bunun ana sebebi olarak Iktisat ve enflasyonla ilgili yaygın endişeler gösteriliyor.
ABD Başkanları kanunlara gore en fazla iki dönem vazife yapabiliyor. Demokrat yada Cumhuriyetçi Parti’den seçimi kazanan aday ise çoğunlukla ikinci dönem de o partinin talibi oluyor.
Benzer bir yol izleyen Biden 2024 seçimlerinde Demokrat Parti’nin talibi olacak. Sadece Biden’ın seçim döneminde 82 yaşlarında olacak olması da partiyi düşündüren bir nokta.
Biden yerine başkan Yardımcısı Harris’in aday gösterilebileceği belirtiliyor. Sadece mevzu ile ilgili hemen hemen resmi bir izahat bulunmuyor.
ABD BU İDDİA İLE ÇALKALANIYOR
ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’a ilişkin olduğu iddia edilen telefon verileri internete sızdırıldı. Hunter Biden’ın telefonunda yaşı minik kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğrafları, uyuşturucu madde ve tabanca kullanımıyla ilgili yazışmaları ve görüntüleri ortaya çıktı.

(Fotoğraf/Arşiv: Hunter Biden -ortada-)
ABD’de anonim kullanıcılardan oluşan 4chan adlı bir web sitenin kullanıcıları, Hunter Biden’ın iCloud hesabının şifresini kırarak, iPhone ve iPad’inden veri sızdırdıklarını iddia etti. Kullanıcılar ortaya attıkları iddialarla birlikte Hunter Biden’ın telefon ve bilgisayarından alındığı iddia edilen görüntüleri de internette paylaştı.
BABASI BİDEN’I ‘PEDOFİLİ PETER’ ADIYLA TELEFONA KAYDETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ
Hunter Biden’ın uyuşturucu kullanımı, yasa dışı para transferleri ve silahlarla ilgili mesajlarının ekran görüntülerini içeren bir ekip görüntüleri internete yayıldı. Kullanıcılar, Hunter Biden’ın ABD Başkanı Biden’ı “Pedofili Peter” adıyla telefon şahıs listesine kaydettiğini de iddia etti.
ABD basınında yer edinen haberlerde, skandal görüntüler “doğrulanmamış sızıntı” olarak nitelendirilirken, Beyaz Saray’dan mevzuyla ilgili hemen hemen bir izahat yapılmadığı aktarıldı. Haberlerde, görüntülerin 2020 senesinde Hunter Biden’a ilişkin olduğu kesinleşmiş olan bilgisayardan gelip gelmediğinin hemen hemen belirlenemediği ifade edildi. 2020 senesinde Hunter Biden’ın Çin, Ukrayna ve Rusya şeklinde ülkelerle bağlantılı milyonlarca dolarlık tecim ve para transferleri hakkında gizli saklı belgeleriyle birlikte uygunsuz fotoğraf ve videoları ortaya çıkmıştı.
‘HUNTER BİDEN’IN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI ARAŞTIRILMASI GEREKEN BİR BİLGİ HAZİNESİDİR’
Skandalların arkasından Winsconsin eyaletinden Kıdemli Senatör Ron Johnson yapmış olduğu açıklamada, “Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarı araştırılması ihtiyaç duyulan bir data hazinesidir. Fakat ne yazık ki devletimizde eşitlik ve hakkaniyet yok. Bunun yerine iki kademeli bir hakkaniyet sistemimiz var. Biri Demokratlar ve onların yakınları, diğeri ise ABD’nin geri kalanı” dedi.
ABD Başkanı Biden’a oğul şoku! Veriler sızdırıldı

Son Dakika Haberler