Okan Buruk’tan Hamza Akman ve geçirme yorumu

Yeni sürem hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Galatasaray, kamptaki ilk hazırlık maçında Sturm Graz ekibine 2-1 yenik oldu.
Karşılaşmanın arkasından açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, “Bilhassa oyuncularımızın performanslarını yukarı çekmeye çalışıyoruz. 27 Haziran’da hazırlıklara başladığımız bir grup vardı. Bu maçta onları kullandık. Ulusal takımdan izinli dönen oyuncularımızı bugün kullanmadık. Bizim için en değerlisi akademimizden 7 oyuncunun burada sahada yer almasıydı. Bu bizi fazlaca mutlu etti. Bilhassa ilk 45 dakikayı iyi geçtik. Bu yorgunluğu bekliyordum. Dün çift antrenman yaptık, bu sabah da antrenmanımız oldu. Oyuncuların düşüşünü bekliyordum. Düzgüsel, bu ilk hazırlık maçımız. O yüzden sonuca bakmıyorum. Elbet her maçımızı kazanmak istiyoruz fakat bunu da gelişimimizi devam ettiren bir maç olarak görüyorum. İyiyi, kötüyü hepsini görüyoruz. Bu da bizim için mühim. İnşallah en kısa zamanda öteki oyuncularımızla beraber takımımızı hazır hale getireceğiz” diye konuştu. “OYUNCULARIMIZIN MENTAL, FİZİKSEL VE TAKTİKSEL GELİŞİMLERİNİ TAMAMLAYACAĞIZ”
Yorgunluğun hatalara niçin bulunduğunu dile getiren Okan Buruk, “Bu hatalar olacak. Bilhassa sürem başlangıcında olsun. Bu tarz şeyleri lige bırakmamak lazım. Öteki taraftan 4-5 maç oynayan ve önde baskıyı iyi icra eden bir takımla oynadık. Hatalar olacak fakat bu tarz şeyleri sürem başındaki yorgunluğa da birazcık bağlamak gerekiyor. Oyuncularımızın mental, fizyolojik ve taktiksel gelişimlerini tamamlayacağız” şeklinde konuştu.
“SERGIO OLIVEIRA LİDER YAPIDA BİR OYUNCU”
Okan Buruk, Portekizli futbolcu Sergio Oliveira’nın fazlaca tecrübeli bir oyuncu bulunduğunu dile getirerek, “Geçen yıl Roma ile UEFA Konuşma Ligi’ni kazanan bir oyuncu. Önder yapıda bir oyuncu. Kaliteli, ayakları muntazam, dikine pasları doğru oynayan bir oyuncu. Kadromuzda o bölgede bir gelişim istiyoruz. Bugün o bölgede Hamza Akman oyuna girdikten sonrasında bizi ümitlendirdi. Kimi zaman de içimizden oyuncular çıkartacağız. İyi bir geçirme olarak görüyoruz” dedi.
“TRANSFER DEVAM EDECEK”
İyi bir ekip olmaya çalıştıklarını kaydeden Okan Buruk, “Kadromuzu güçlendirdiğimiz oyuncularla en iyisini halletmeye çalışacağız. Geçirme devam edecek. İnşallah en kısa sürede eksiklerimizi tamamlarız. Kısa zamanda bu ekip ruhunu ortaya koymayı umuyorum. İnşallah bunu da sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberler